5. Februar, 1965. 1/4 finale Kupa Evropskih Sampiona, revanz susret Manchester,koji je imao prednost od 2:1 iz prvog susreta je poceo odlicno.

Na tvrdom terenu na kojem se jos bilo snega koji se topio englezi su poveli preko Denisa Vajleta.

15 minuta kasnije slavni Bobi Carlton je zatresao mrezu, ali gol nije bio priznat zbog ofsajda.

Igra je bila spora i stalno se prekidala zbog raznoraznih prekrsaja koji su pravili englezi.

U to vreme klizeci startovi koji su bili dozvoljeni u Engleskoj nisu bili dozvoljeni u Evropi pa je sudija kaznjavao Engleze za svaki ostriji start. U 30. minutu Carlton puca sa tridesetak metara i pogadja gol Vladimira Beare. 2:0 za Mancester.

Dva minuta kasnije bilo je 3:0. Carlton je iz guzve sutirao i postigao gol.

Drugo poluvreme je bila totalno druga prica. Bora Kostic postize gol u 47. minutu.

Nekoliko minuta kasnije, Sekularac uposljava Kostica koji puca perko precke.

U 55. minutu, penal za Zvezdu. Folks rusi Tasica u kaznenom prostoru.

Tasic izvodi jedanaesterac koji je on izborio i smanjuje vodjstvo na 3:2(tacnije 2:3).

Navijaci su se probudili, a Zvezda je stvarala sansu posle sanse.

Mancester je povukao sve igrace u odbranu, planirajuci da da gol iz kontre.

Keni Morgans je bas iz jedne kontre imao ozbiljnu sansu, ali je pogodio stativu.

U 87. minutu Kostic izjednacuje rezultat na 3:3 posle odlicnog slobodnog udarca.

Ali, to nazalost nije bilo dovoljno za Zvezdu koja je ispala iz Kupa Sampiona.

Ova utakmica ima poseban znacaj jer je upravo ova utakmica bila poslednja za vecinu igraca Mancestera, koji su poginuli 14 dana kasnije kada se njihov avion srusio. Svi sem cetiri igraca su poginuli u toj nesreci.