Grafiti predstavlju slanje poruke na javnim površinama, u pisanoj ili likovnoj formi. Reč grafiti je nastala od italijanske reči "graffito" sto znači škrabati, a korene vuče od stare grčke reči "graphein" koja znači pisati.
Postoje još od stare Grčke i Rima, a savremena istorija grafita počela je 1968. kada grafiti počinju da se javljaju po njujorškom metrou. Iako su za crtače i uživaoce grafiti oni umetničko delo, u mnogim zemljama su zabranjeni zakonom i tretiraju se kao vandalizam.
Nastalo je u 60. tim godinama u Filadelfiji. Druge verzije govore o nastanku u vezi sa socijalnim nemirima u Francuskoj u Parizu. Početkom 70. tih godina je mladić koji se zvao Taki kod svog rada kao kurir počeo je pisati TAKI 183 (183 je bila ulica u kojoj je stanovao). On se ovoj zabavi posvetio sa velikim fantazmom i bio je primećen od Nujork Tajmsa koji mu je 1971. godine priredio razgovor koji je bio primećen i grafiti su se proširili po Njujorku i posle po celom svetu.
U početku grafiti nikome nisu smetali ali kada su se grafiti pojavili i na instalacijama metroa tu su bili brisani. Grafiti zahtevaju svake godine milione dolara da bi bili izbrisani sa vagona i postajali su problem i sada su za to predviđene i represarije.
Danas jos uvijek traje borba između onih koji vole I crtaju grafite I između onih koji grafite ne žele nigdje. Vozove koji su bili potpuno obojeni grafitima, danas su čisti ali takozvani Buff System koji je bio ugrađen u metrou NY-a, doveo je mnogo zdravstvenih problema kako djeci u obližnjim školama tako I radnicima metroa. Americki sistem je donekle uspjeo da pobjedi crtače ali je time stvorio mnogo mnogo gore socijalne probleme medju tinejdzerima koji su sve više razvijali rasističku mrznju I mnoge druge probleme sa kojima se Američki sistem do danas ne može izboriti. Svake godine u Americi se potroši 4.000.000.000$ kako bi se očistili zidovi i metroi.Za crtače, grafiti su bili umjetničko dijelo koje je za njih mnogo značilo ali za gradsku policiju sva ta umjetnost nije značila ništa. Trebalo je da prođe dosta vremena da bi policija uspjela da na neki način očisti zidove od grafita ali čak ni tada nisu obeshrabrili crtače da se I dalje bave ovom Urbanom umjetnošću. Ipak, policija je zajedno sa metro kompanijama pronašla način da napravi train I metro cleaning system i doneseni su mnogi zakoni protiv grafita. Mnogi crtači su prestali da pišu grafite jer nisu željeli da upadaju u nevolje ipak mnogi od njih su ostali na ulicama I širili ovu vrstu umetnosti po celoj Americi.
Postoje legalna mjesta I zidovi gdje graffiti mogu da se crtaju ali oni cesto ne mogu da se vide a time sva kreativnost I originalnost ne dolazi do izražaja jer tu umjetnost niko ne može da vidi u prolazu osim jedino ako se neko zaista mnogo zanima.